Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار : احيا يا جايگزيني كارخانه قند شازند در دستور كار استان مركزي

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: احیا یا جایگزینی کارخانه قند شازند در راستای استفاده از این سرمایه عظیم صنعتی در دستور کار است. ظفر افشون در حاشیه بازدید از کارخانه قند شازند در جمع خبرنگاران هدف از این بازدید را مشاهده کارخانه قند شازند عنوان کرد و افزود: این کارخانه در سال 1317 در این شهرستان دایر شده و در واقع حدود 80 سال سابقه استقرار دارد.

 

وی با بیان اینکه این واحد صنعتی در زمان فعالیت خود خدمت بزرگی به شهرستان و کشاورزان آن ارائه داده است، چراکه شازند در آنزمان شهرستانی کشاورزی بوده و مهمترین تولید آن چغندر قند بوده است.

افشون اظهار کرد: پس از انقلاب تولیدات این کارخانه رو به کاهش گذاشت و در حال حاضر تعطیل مطلق است. حق الزحمه کارگران این واحد تسویه و سنوات شان پرداخت شده ولی با عنایت به اینکه این واحد صنعتی دارای مساحت بسیار خوبی در حدود 20 هکتار بوده و زیرساخت های آن کاملا آماده و دارای انشعاب گاز، برق و چهار حلقه چاه است، در نتیجه تلاش می‌کنیم با همفکری و همکاری بیاد مستضعفان به عنوان مالک این واحد آنرا احیا کنیم.

وی با اشاره به معضل کمبود آب و لزوم توجه به کشت کم‌آب‌بر گفت: با توجه به اینکه چغندر قند به حجم آب کمی نیاز دارد و می توان با حجم آب کمتر آنرا به تولید رساند، در صدد احیای کارخانه قند شازند هستیم.

افشون با بیان اینکه امروز در تهران با حضور نماینده شازند با رییس بنیاد مستضعفان در این خصوص جلسه ای را برگزار خواهیم کرد افزود: مردم شهرستان و کشاورزان از بابت احیای این واحد خوشحال می شوند و  این واحد حتی می تواند در استان های همجوار نیز تاثیرگذاری داشته و اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که به هر دلیل امکان احیای این واحد وجود نداشته باشد با همکاری و همفکری مسئولان بنیاد و نماینده مردم و کارشناسان، کارخانه‌ای جایگزین این کارخانه را پیش بینی خواهیم کرد بطوری که از امکانات موجود در راه‌اندازی آن استفاه شود.

افشون با بیان اینکه می خواهیم از سرمایه عظیمی که در شهرستان هست استفاده کنیم، به تسهیلات رونق تولید ارائه شده در استان اشاره کرد و افزود: تاکنون بالغ بر 450 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده و از نظر درصدی بالغ بر 102 درصد جذب تسهیلات داشته ایم که به بنگاه های اقتصادی تزریق شده است.

وی اظهار کرد: تا پایان سال این روند ادامه می یابد و مرتبا با همکاری بانک‌ها بر مبلغی که بنگاه های تولیدی تخصیص داده خواهد شد، اضافه می کنیم.

 


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها