Portal_background_image

سعيد فرخي : اصناف نقش بسيار مهمي در تحقق حمايت از كالاي ايراني دارند

سعید فرخی معاون اقتصادی استاندار مرکزی روز ملی اصناف را تبریک گفت متن پیام معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی به شرح ذیل است ؛ اصناف نقش بسیار مهمی در تحقق حمایت از کالای ایرانی دارند برترین سرمایه اقتصاد نیروی انسانی است و باید امیدوار باشیم با همین سرمایه فضا برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهیا شود. برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید تشکلهای صنفی مشارکت فعال و موثری در تولید داشته باشند و تولیدافزایش یابد و فضای کسب وکار و قوانین در بخش خصوصی اصلاح شود.

سعید فرخی معاون اقتصادی استاندار مرکزی روز ملی اصناف را تبریک گفت 

متن پیام معاون هماهنگی امور 
اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی به شرح ذیل است ؛

اصناف نقش بسیار مهمی در تحقق حمایت از کالای ایرانی دارند 

برترین سرمایه اقتصاد نیروی انسانی است و باید امیدوار باشیم با همین سرمایه فضا برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهیا شود. 
برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید تشکلهای صنفی مشارکت فعال و موثری در تولید داشته باشند و تولیدافزایش یابد و فضای کسب وکار و قوانین در بخش خصوصی اصلاح شود.
اصناف باید مشتری مداری و شفافیت و روان سازی در نظام توزیع و نظارت بر اصناف و نیز باید مد نظر داشته باشندبرای تحقق استفاده از ظرفیتهای تشکلها باید برنامه داشته باشیم و اولین نیاز اصناف و تشکلهای صنفی برای فعالیتهای توسعه ای نیاز به راهبرد است.
صنوف بدنه اصلی نظام توزیع کالا در کشور هستند و باید نقش اساسی در شفاف سازی نظام توزیع، قیمت گذاری و روزآمد سازی شیوه های نظارت بر بازار ایفا کنند.
در حال حاضر حدود 3 میلیون واحد صنفی ، 8000 اتحادیه صنفی و 400 اتاق اصناف در کشور وجود دارد كه حدود 6 میلیون اشتغال را به خود اختصاص داده كه از اين تعداد بين ۶۰۰ تا ۶۵۰ هزار واحد صنفي( حدود 22درصد ) توليدي و بقيه واحدهاي توزيعي وخدماتي است.
در استان مركزي در حال حاضر 12 اتاق اصناف و حدود 185 اتحادیه و 56400 واحد صنفی دارای پروانه در سطح استان مشغول فعالیت هستند.
كه حدود 145هزار نفراشتغال را در بر داشته است كه نشان دهنده اشتغال نسبتا بالا واهميت آن مي باشد .
صنوف توليدي ،توزيعي وخدماتي ،در مجموع 17 تا 19 درصد از تولید ناخالص داخلی كشور را به خود اختصاص داده اند كه سهم چشمگيري در اقتصاد را شامل مي شود.
اتاق اصناف و اتحادیه های زیر مجموعه آن به عنوان یک نهاد مردمی قدرتمند، توان ورود مستقل برای تنظیم بازار و بالا بردن سطح خدمات کیفی به مردم را دارند.
هر چه قدر سازمانها و تشکلهای مردمی همچون اتاق اصناف، توان مدیریتی و نظارتی خود را افزایش دهد به همان میزان دخالتهای دولت کمتر می شود که این امر به سود همه است.
رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته، در واگذاری امور به مردم و مشارکت آنان در عرصه های تصمیم گیری و تصمیم سازی است کشورهای پیشرفته و توسعه یافته زمینه های مناسب را برای مشارکت مردم در امور حکومتی و عمومی آماده کرده اند در صورتی که در کشورهای عقب مانده و توسعه نیافته نه تنها این امر تحق نیا فته بلکه حوزه نفوذ و دخالت دولتها بیشتر هم شده است.
استفاده از کالاهای داخلی، تولید کنندگان را تشویق به تولیدات با کیفیت می کند بنابراین می توانیم هم مصرف داخلی را تامین کنیم و هم به بازارهای جهانی ورود پیدا کنیم.
اصناف باید با نظارت دقیق و هوشمندانه اجازه ورود کالاهای خارجی را به بازار ندهند.
اصناف و پیشه وران در جریان انقلاب اسلامی و از پیروزی انقلاب در زمینه های مختلف صاحب نظر و از موثرترین افراد جامعه در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بوده اند: بنابراین اتاق اصناف باید با حمایت همه جانبه و نظارت های منطقی و اساسی، زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتي و رهنمود هاي مقام معظم رهبري پيرامون حمايت از كالاي ايراني را فراهم کند.
اينجانب فرارسيدن يكم تير ماه روز ملي اصناف را به كليه فعالين اين عرصه تبريك عرض نموده و از درگاه خداوند يكتا توفيق روز افزون شما عزيزان را مسالت مي مي نمايم .
سعيد فرخي
١٣٩٧/٣/٣١


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها