Portal_background_image

معاون اقتصادي استانداري مركزي تاكيد كرد ؛ برخي از دستورالعمل هاي ابلاغي در حوزه آرد و نان نياز به تجديد نظر دارد

فرخی گفت: برخی از دستورالعمل های ابلاغی در حوزه آرد و نان با توجه به وضعیت معیشت خانواده ها نیاز به تجدید نظر دارد. «سعید فرخی» در كارگروه گندم، آرد و نان استان مركزي با موضوع بررسي وضعيت كيفيت نان در سطح استان با بیان اینکه در خصوص نحوه کیفیت نان استان مرکزی گلایه هایی وجود دارد، گفت: هر چند کیفیت نان استان مرکزی از سایر استان ها بهتر است ولی دانشگاه علوم پزشکی باید به تفکیک آرد تولیدی در شهرستان های مختلف بپردازد و گزارشی از کیفیت و نحوه و نوع عرضه آرد و نان ارائه دهد.

 «سعید فرخی»  در كارگروه گندم، آرد و نان استان مركزي با موضوع بررسي وضعيت كيفيت نان در سطح استان با بیان اینکه در خصوص نحوه کیفیت نان استان مرکزی گلایه هایی وجود دارد، گفت: هر چند کیفیت نان استان مرکزی از سایر استان ها بهتر است ولی دانشگاه علوم پزشکی باید به تفکیک آرد تولیدی در شهرستان های مختلف بپردازد و گزارشی از کیفیت و نحوه و نوع عرضه آرد و نان ارائه دهد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مرکزی در خصوص نحوه قیمت گذاری آرد و نان با توجه به دستورالعمل جدید افزود: کمیته ای برای این موضوع در نظر گرفته شده؛ همچنین استان مرکزی سال گذشته افزایش قیمت نان را داشت در حالی که در برخی از استان ها این افزایش قیمت لحاظ نشد، لذا در این خصوص برخی از دستورالعمل های ابلاغی در حوزه آرد و نان با توجه به وضعیت معیشت خانواده ها نیاز به تجدید نظر دارد.

وی اظهار کرد: در نحوه عرضه آرد بین واحدهای صنفی و نانوایی مشکلاتی وجود دارد که لازم است دقت بیشتری در این خصوص انجام گیرد تا بتوانیم از کسانی که در عرصه آرد و نان سرمایه گذاری می کنند و یا اشتغال دارند حمایت بیشتری صورت گیرد.

فرخی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید در خصوص اینکه کارخانه های آرد در هر استان متولی تامین آرد واحدهای صنفی و نانوایی در آن استان هستند، اظهار کرد: در گذشته هر واحد نانوایی آرد مورد نیاز خود را با توجه به شناخت و کیفیت آرد از کاخانجات مختلف تهیه می کرد تا بتواند محصول بهتری را ارائه کند که به نظر می رسد حال با متوقف شدن این فرایند، برای فعالین حوزه صنف نانوایی اخلال هایی پیش آمده که احتمال نامه نگاری و اعتراض وجود دارد.

  كارگروه گندم، آرد و نان استان مركزي با موضوع بررسي وضعيت كيفيت نان در سطح استان به رياست فرخي معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار و با حضور مديران كل اقتصادي و مسئولين مربوطه برگزار شد.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها