Portal_background_image

با حضور معاون اقتصادي استاندار مركزي صورت گرفت : بررسي مشكلات دامداران و صنايع لبني استان مركزي

جلسه بررسي و رسيدگي به مسائل و مشكلات توليدكنندگان شير و صنايع لبني در استان مركزي با حضور سعيد فرخي معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي،معاون دفتر اقتصادي استانداري،مسئولان سازمان جهاد كشاورزي استان مركزي ،مديران عامل شركتهاي صنايع لبني،دامداران و توليدكنندگان شير در استان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: در چند ماه گذشته شرایط به گونه ای بود که بخشنامه ها و دستورالعمل ها مدام اقتضایی و به نوعی منفعلانه بود.

سعید فرخی  در جلسه بررسی و رسیدگی به مسائل و مشکلات تولیدکنندگان شیر و صنایع لبنی استان مرکزی اظهار داشت: برخی اوقات تصمیمات مقطعی برای حل برخی از مشکلات آثار سوء بسیاری را دارد که شاید اگر خود آن اتفاق بیفتد به اندازه ای که تصمیمات مقطعی پیامد منفی دارند اثر سوء نداشته باشد، در شرایط فعلی هم باید بررسی کرد که آیا ممنوعیت صادرات الان به نفع تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و صنایع هست یا نه که متاسفانه یک مقدار طبیعی بود.

وی افزود: در چند ماه گذشته شرایط به گونه ای بود که بخشنامه ها و دستورالعمل ها مدام اقتضایی و به نوعی منفعلانه بود و می توان گفت برنامه ریزی های دقیق یک مقدار کم شده بود که اثرات این چنینی را داشت و برای مثال در رابطه با حمل و نقل گفته شد توافقی عمل شود و خیلی هم وارد نشویم که این پیک قیمت را می گیرد و برخی از مسائل دیگر که باید در رابطه با آنها صحبت کرد و با نظر همدیگر مسائل را پیش ببریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: بحث پیگیری حمل نهاده‌ها به ویژه برای پشتیبانی امور دام خیلی مهم است، این موضوع باید به شکل ریلی انجام شود و امور پشتیبانی دام نباید خود را خیلی وارد عرصه حمل و نقل جاده ای کند که پیگیری ویژه نیاز دارد علی رغم اقدامات خوبی که انجام شده نیاز به پیگیری جدی تر داریم که باید تعداد واگن ها هم افزایش پیدا کند تا نهاده های پشتیبانی به صورت ریلی حمل شود.

فرخی بیان کرد: درحال حاضر نهاده در بندر دارند و تخصیص یافته مهم حمل آن است که باید بتوان به شکل ریلی آنها را منتقل کرد، اقدامات خیلی خوبی بوده اما هنوز جا دارد از فرصت های موجود در این زمینه بهره برد،

وی ادامه داد: پیمان سپاری ارزی کاری که الان درحال انجام است، خطرناک بوده، پیمان سپاری به لحاظ مفهومی کار درستی است، که وزیر کشاورزی هم در جواب پیشنهاد بنده گفت دولت درحال اصلاح این موضوع است، گروه های کالایی باید متفاوت باشد، محصولات باید جداسازی شوند، نه باید به صورت عام همه محصولات بدون پیمان سپاری ارزی در مورد عراق و افغانستان باشند، نه باید گفت همه باید انجام دهند، زیرا بازار خیلی از محصولات در این کشورها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی عنوان کرد: در مورد محصولات لبنی، فکر می کنم محصولات لبنی ما بیشتر در همین کشورها مصرف می شود و امکان صادر شدن انها از این کشورها به کشورهایی از جمله آلمان وجود ندارد و بعید است.

فرخی اضافه کرد: استدلال هایی پشت موضوع ممنوعیت صادرات شیر خشک وجوددارد و آن می گوید وقتی ما نهاده های مورد مصرف در دامداری ها را با قیمت 4 هزار و 200 تومان وارد می کنیم یعنی ما باید نیاز داخل را درنهایت از این محل تامین کنیم.

وی ادامه داد: بحث پشت بارنامه را باید با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای در جلسه ای مورد گفت وگو قرار داد.

جلسه بررسي و رسيدگي به مسائل و مشكلات توليدكنندگان شير و صنايع لبني در استان مركزي با حضور سعيد فرخي معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي،معاون دفتر اقتصادي استانداري،مسئولان سازمان جهاد كشاورزي استان مركزي ،مديران عامل شركتهاي صنايع لبني،دامداران و توليدكنندگان شير در استان برگزار شد.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها