Portal_background_image

تاكيد معاون استاندار مركزي بر رفع مشكلات دامداران استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی بر رفع مشکلات دامداران استان تاکید کرد و گفت: رسیدگی به مسائل این گروه از تولیدکنندگان برای جلوگیری از کاهش نرخ اشتغال و نیز افزایش قیمت گوشت ضروری است.

«سعید فرخی» روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت تامین و توزیع گوشت قرمز و دام زنده در استان مرکزی افزود: در نشست‌های تنظیم بازار باید ضمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، حمایت از تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی نیز به دلیل اشتغال‌زایی و جلوگیری کاهش تولیدات در دستور کار مسوولان قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به سر رسید تسهیلات تولیدکنندگان استان مرکزی، نیاز است در صورت بروز مشکل برای واحدهای تولیدی؛ کارگروه تسهیل تشکیل و زمینه رفع مشکل آنها فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی با یادآوری تولید گوشت مازاد بر نیاز استان توسط دامداران گفت: در راستای رفع مشکل دامداران، نیاز است گزارش مناسبی از میزان این تولیدات تهیه و مجوز موردی صادرات برای محصولات تولیدی این واحدها از وزارت صمت گرفته شود.

وی  در این نشست گفت: ۵۴ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز سالانه در این استان تولید می شود که یک سوم آن در داخل استان مصرف و بقیه به سایر استان‌ها ارسال می شود.

وی افزود: ۲۰۰ هزار راس گوساله سالانه به استان مرکزی وارد و پس از پروار بندی در دامداری‌های استان به سایر استان‌های کشور ارسال می شود و  اکنون به دلیل نبود متقاضی، حجمی از دام‌های پروار شده در استان مرکزی وجود دارد که روی دست دامداران باقی مانده است.

 وی  با یادآوری کاهش ۴۰ درصدی قیمت گوشت دام زنده در استان افزود: فروردین امسال گوشت دام زنده با کیلویی ۴۰۰ هزار ریال از دامداران خریداری می شد که قیمت این محصول اکنون به ۲۵۰ هزار ریال رسیده است

وی ادامه داد: با توجه به کاهش قیمت گوشت دام زنده، ورود گوساله برای پرواربندی به دامداری‌های استان مرکزی کاهش یافته و این مهم افزایش قیمت گوشت در سال آینده را به همراه دارد.

۴۵ هزار دامداری شامل ۴۰ هزار دامداری سنتی و پنج هزار دامداری صنعتی در استان مرکزی فعال هستند.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها