Portal_background_image

معاون اقتصادي استانداري مركزي خبر داد : تصويب سه ميليارد و ۱۴ ميليون دلار سرمايه‌گذاري خارجي در استان مركزي

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: سه میلیارد و ۱۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از ابتدا تا کنون در این منطقه مصوب شده که از این میزان حدود ۳۰۴ میلیون دلار به استان وارد شده است.

«سعید فرخی »  در نشست خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی افزود: این میزان سرمایه‌گذاری در قالب ۵۶ طرح اقتصادی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نقاط مختلف استان مرکزی تصویب و برخی نیز اجرایی شده است.

وی اظهار داشت: گستره توزیع این سرمایه‌گذاری‌ها، شهرستان‌های اراک، ساوه، زرندیه، خمین و آشتیان  است و بخش عمده آن‌ها در حوزه‌های انرژی، صنعت، کشاورزی و خدمات  هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در سه سال گذشته  از طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی جدید در استان مرکزی به تصویب رسیده که افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی در این حوزه را به دنبال داشته و با هیچ دوره زمانی قبلی به لحاظ حجم و تعداد طرح‌های سرمایه گذاری خارجی جدید قابل مقایسه نیست.

فرخی افزود: با وجود خروج یک طرفه آمریکا از برجام و شرایط تحریمی کشور، با تلاش‌های صورت گرفته توسط مدیریت ارشد و دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی، امسال پنج طرح سرمایه‌گذاری خارجی جدید به ارزش یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون دلار در زمینه های مختلف اقتصادی به تصویب رسده است.  

وی با اشاره به عملکرد مطلوب مرکز خدمات سرمایه گذاری استان افزود : با توجه به روند فعلی وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در استان مرکزی، این استان در زمره موفق‌ترین استان‌های کشور در جلب و جذب سرمایه گذاری قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزیگفت: ۲۸ نیروگاه به ظرفیت ۲۳۲ مگاوات برق خورشیدی تجدیدپذیر در استان ساخته خواهد شد که بیشترین متقاضی ایجاد این نوع انرژی شهرستان خمین است.

فرخی افزود: با راه اندازی این نیروگاه در شهرستان خمین مشکل اشتغال و محرومیت منطقه برطرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: تامین منابع مالی از عمده مشکلات ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی است که می‌توان از ظرفیت استان برای رفع این معضل استفاده کرد.

۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند. 


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها