Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار : توزيع ۱۵۰۰ تن ميوه شب عيد در استان مركزي

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: امسال یک هزار و ۵۰۰ تُن میوه شب عید از آذربایجان غربی و استان های جنوبی خریداری و در استان مرکزی توزیع می شود

ظفر افشون ظهر سه شنبه در حاشیه نشست کارگروه تنظیم بازار استان مرکزی در اراک اظهار داشت: با توجه به آفت سرمای زودرس و سرمازدگی که در کشور اتفاق افتاد نگرانی در رابطه با تامین میوه شب عید در استان وجود دارد به همین سبب از هم اکنون اعضای کارگروه تنظیم بازار استان و مسئولان مربوطه در حال چاره اندیشی برای تامین میوه شب عید هستند.

وی افزود: سرمازدگی باعث شد بخشی از محصول میوه در نقاط مختلف از جمله شمال کشور از بین برود و بخشی دیگر نیز که از بین نرفته، سلامت و کیفیت لازم را برای عرضه نداشته باشد و از همین رو کمبود میوه برای شب عید محتمل است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: طی رایزنی ها و تصمیمات گرفته شده و براساس پیشنهاد سازمان تعاون روستایی، مقرر شد پرتقال مورد نیاز استان برای شب عید به میزان یک هزار تُن از جنوب خریداری شود.

افشون خاطرنشان ساخت: همچنین ۵۰۰ تُن سیب مورد نیاز شب عید استان نیز از استان آذربایجان غربی خریداری شده که طی هفته های آتی به استان مرکزی منتقل خواهد شد.

وی افزود: با وجود کمبود میوه و خسارات ناشی از سرمازدگی، در حال پیگیری هستیم تا مردم استان در آستانه نوروز دغدغه و مشکلی در رابطه با تامین میوه نداشته باشند.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها