Portal_background_image

سعيد فرخي : توليدكنندگان براي تامين مواد اوليه‌ هيچ محدوديتي در استفاده از ارز ۴۲۰۰ توماني ندارند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: تولیدکنندگان کالا برای تامین مواد اولیه‌ خود هیچ محدودیتی برای استفاده از ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نخواهند داشت.

سعید فرخی  در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در اراک اظهار داشت: روز گذشته رئیس جمهور در نشست خود با مسئولان نظام، نمایی از شرایط اقتصادی موجود را ترسیم کرد و باید قبول کنیم که امروز کشور شرایط بسیار سخت و حساسی را تجربه می کند و گذر از این وضعیت نیازمند همدلی و دوراندیشی دارد.

وی افزود: این شرایط شرایطی نیست که بتوان به سادگی از آن عبور کرد و نمی توان واقعیت های موجود را کتمان کرد، قطعا روزهای سختی را پیش رو داریم که این واقعیت را هم نباید از نظر دور نگاه داشت.

فرخی تصریح کرد: بنابراین در این شرایط نمی توان با روش های زودگذر و باری به هر جهت کارها را دنبال کرد. برای شرایط سخت پیش رو هم باید برنامه ریزی مطابق شرایط خاص اتخاذ کرد و هم برنامه ها با تدبیر و دقت عملیاتی شود.

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه برای گذشتن از بحران اقتصادی کشور سه راه پیش رو است که پذیرش  یکی از آنها کنار آمدن با آمریکا خفت به همراه دارد، دومی برای کشور هزینه سنگین به بار می آورد و سومی را باید انتخاب کرد یعنی ایستادگی مقابل زیاده خواهی دشمن علیه ایران، بیان داشت: با توجه به شرایطی که در ماه های آینده ممکن است رخ دهد، موضوع مهم تنظیم بازار اهمیت بسیار دارد که مسئولین برای این مهم باید برنامه داشته باشند.

فرخی بیان داشت: اگر طی چند ماه اخیر به زنگ خطری که بخش خصوصی و بخش صنفی به ما دادند توجه داشتیم، امروز شاهد صدمات کمتری بودیم. اگر بخواهیم بازار را تنظیم کنیم برای همه قسمت های مختلف باید برنامه ریزی شده و این مهم از تولیدکنندگان شروع شود.

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت از مردم کمک می خواهد، اما می بینیم برخی از تولید کنندگان و واردکنندگان، کالا را براساس دلار با نرخ چهار هزار و ۲۰۰ تومان تولید یا وارد کرده اما در بازار با دلار نرخ ۹ هزار تومان عرضه می کنند.

فرخی ادامه داد: این نشان می دهد امکان اینکه با ابزارهای قبلی و روش ها و آئین نامه های قبلی تلاطم و تنش بازار را بگیریم وجود ندارد. یکی از کارهای اصلی این است که هم اندیشی کنیم و در رابطه با تصمیماتی که اتخاذ می شود تبعات آن را هم بسنجیم، چراکه برخی از اقدامات در حد اختیارات ما نیست و برخی از برنامه ها هم نیاز به تصمیم فوری دارند.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها