Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار : جلب اعتماد مردم محور برنامه هاي رسانه ملي باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: جلب اعتماد مردم به اخبار، تحلیل شرایط کشور در مجامع بین المللی و اشاعه راهبردهای نظام اسلامی محور برنامه های رسانه ملی در این استان باشد. «سعید فرخی» روز یکشنبه در آیین تجلیل از برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره برنامه های برتر صدا و سیمای استان مرکزی افزود: رسانه ملی باید به عنوان مرجع راستی آزمایی اخبار در جامعه نقش آفرینی کند.

«سعید فرخی» روز یکشنبه در آیین تجلیل از برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره برنامه های برتر صدا و سیمای استان مرکزی افزود: رسانه ملی باید به عنوان مرجع راستی آزمایی اخبار در جامعه نقش آفرینی کند. 

وی ادامه داد: مشکلات و خواسته های اقشار مختلف مردم در زمینه جلب اعتماد عمومی باید از رسانه ملی منعکس شده و روند پیگیری مشکلات نیز در برنامه های مختلف به مردم گزارش داده شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی بیان کرد: دستگاه های اجرایی نیز وظیفه دارند گزارش عملکرد خود را از طریق صدا و سیما به مردم ارائه کنند. 
وی بیان کرد: صدا و سیما وظیفه دارد با تولید برنامه های مختلف افزایش وحدت، همگرایی و یکپارچگی ملی در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان در شبکه های مختلف ماهواره ای و فضای مجازی را در دستور کار قرار دهد. 
فرخی بیان کرد: دامنه فعالیت صدا و سیما باید از مقوله فرهنگی گسترده تر شده و در برنامه های مختلف موفقیت ها و دستاوردهای نظام اسلامی در بخش های سیاسی، اقتصادی و حتی بین المللی را به مردم گزارش دهد. 
وی تاکید کرد: تدوین برنامه های مختلف در راستای توسعه و بالندگی استان در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گرفته و صداو سیما علاوه بر انعکاس این برنامه ها باید طرح مدونی نیز در بدنه سازمانی خود تدوین کند. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی افزود: رسانه ملی در این استان از ظرفیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد برخوردار است و هر سال در جشنواره های مختلف ملی آثار برتری نسبت به دیگر استان ها دارد. 
وی تاکید کرد: بهره گیری هر چه بیشتر از این ظرفیت ارزشمند در زمینه ارائه فرهنگ، آداب، رسوم و صنایع دستی دستی استان باید در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد. 
فرخی بیان کرد: رسانه ملی با بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد از در دور دست ترین نقاط استان برنامه های مختلفی تولید و پخش می کند که این مهم باید تقویت شود. 
وی افزود: پخش زنده آیین های مختلف از قبیل راهپیمایی ها و عزاداری ها از روستایی و شهری از دیگر موفقیت های رسانه ملی در استان مرکزی است. 
صدا و سیمای مرکز اراک در سال ۱۳۶۲ به عنوان یک دفتر خبری آغاز به کار کرد و در آبان ماه سال ۱۳۶۵ فعالیت رسمی مرکز با نصب و بهره برداری از یک فرستنده یک کیلو وات رادیویی با پخش برنامه های خبری توسط واحد اطلاعات و اخبار آغاز شد.
در سال ۱۳۷۹ با بهره برداری شبکه صدای استان مرکزی با سه استودیوی تولید و پخش روزانه ۱۸ ساعت برنامه تهیه و پخش می شد و در سال ۱۳۸۲ شبکه استانی سیما (شبکه آفتاب) به عنوان بیستمین شبکه استانی ایران متولدشد. 


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها