Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار مركزي خواستار شد؛ دستورالعمل افزايش قيمت حمل و نقل در استان مركزي بررسي شود

معاون اقتصادی استاندار مرکزی گفت: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان دستورالعمل افزایش قیمت حمل و نقل را با همراهی تشکل های مربوطه و استعلام نظر از استان های دیگر بررسی کند.

 سعید فرخی  در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: صادرکنندگان بر اساس تغییرات بخشنامه ها باید بدانند به چه روشی برنامه ریزی کار خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: در خصوص دستور اول جلسه مبنی بر بخشنامه ابلاغی پیرامون تعهد سپاری ارزی برای صادرات کمتر از یک میلیون دلار و تعیین تکلیف بازگشت ارز ناشی از صادرات باید گفت امکان بازگشت ارز نیمایی حاصل از صادرات وجود دارد اما امری هزینه بر محسوب می شود.

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی پیرو دستور دوم این جلسه مبنی بر طرح و بررسی دستور العمل ابلاغی تعرفه قیمت حمل و نقل در استان گفت: شرایط فعلی حمل و نقل بار در شهر اراک به نفع صاحبان کامیون ها نیست و مدیر کل حمل و نقل جاده ای استان باید این مساله را پیگیری  کند.

فرخی بیان کرد: پیشنهاد شورای گفت و گوی استان برای حل مشکلات ناشی از افزایش تعرفه حمل و نقل استان این است که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای پیگیری لازم در راستای بررسی دستور العمل افزایش قیمت های حمل و نقل مورخ ۱۵ مرداد ۹۸ را مجددا با حضور نمایندگان تشکل های اقتصادی ذینفع و با استعلام نظر استان های دیگر مورد بررسی قرار دهد و این پیشنهاد درستی است.

وی افزود: برای حل مشکلات ناشی از افزایش تعرفه حمل و نقل استان پیشنهاد توسط دبیرخانه شورای گفت و گوی استان مبنی بر اینکه توافق حمل و نقل کالا بین صاحبان بار و شرکت های حمل و نقل انجام شود مطرح شد، که برای دستیابی به این توافق باید مشکلات این حوزه احصا شود.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها