Portal_background_image

معاون اقتصادي استانداري مركزي خبر داد : رونق توليد اولويت برنامه‌هاي هفته پژوهش در استان مركزي است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: رونق تولید و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با تقویت علوم کاربردی نوین و حوزه دانش‌بنیان کامل می‌شود و محور برنامه‌های هفته پژوهش استان باید دراین راستا باشد.

«سعید فرخی»  در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان مرکزی افزود: صنایع، دانشگاه‌ها و موسسه های تحقیقاتی  سه رکن مهم کسب و کار موفق هستند و دبیرخانه هفته پژوهش باید در راستای رشد این بخش‌ها برنامه‌های کاربردی و موثر داشته باشد.

وی ادامه داد: تداوم کار در قالب دبیرخانه دایمی هفته پژوهش استان مرکزی و تامین اعتبارات برای آن ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی  گفت» در نمایشگاه پژوهش استان باید در کنار حضور پژوهشگران و دانشگاهیان زمینه حضور اقشار مختلف مردم، کشاورزان و فعالان اقتصادی برای افزایش ارتباط پژوهش با جامعه برجسته شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: نخستین نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان بر اساس آیین‌نامه جدید شورای برنامه‌ریزی استان تشکیل شده است.

«رقیه یادگاری» افزود: این حوزه چهار کمیته تخصصی با وظایف مشخص دارد.

وی ادامه داد: هفت میلیارد ریال اعتبار امسال برای اجرای طرح های پژوهشی به استان مرکزی اختصاص یافت که صرف تسویه حساب طرح‌های سال گذشته می‌شود و طرح پژوهشی جدیدی امسال در استان کلید نمی‌خورد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی بیان کرد: هفته پژوهش امسال از ۱۶ تا ۲۲ آذر ماه است و افزایش ارتباط بین تولیدکنندگان پژوهش با متقاضیان و بهره‌برداران طرح های پژوهشی از جمله اهداف برگزاری این هفته تعریف شده است.

یادگاری افزود: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، تجلیل از پژوهشگران و برگزاری همایش پژوهش از جمله برنامه‌های این هفته در استان مرکزی است.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌های پژوهشی در استان مرکزی تنها به یک درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های استان محدود نشده و شرکت‌های دولتی بر اساس قانون باید ۴۰ درصد اعتبارات خود در این حوزه را با هماهنگی دانشگاه‌ها در راستای انجام طرح‌های پژوهشی استان اختصاص دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: با توجه به ظرفیت های دانشگاهی و پژوهشی استان نیاز است شرکت‌ها و دستگاه‌های دولتی، بهره گیری از پژوهشگران و هیات‌های علمی دانشگاه‌ها را برای انجام طرح‌های پژوهشی در دستور کار خود قرار دهند.

یادگاری افزود: هفت طرح پژوهشی سال گذشته در استان مرکزی انجام شد که پنج عنوان از سوی پژوهشگران و دانشگاهیان استان اجرایی شده است.

از مجموع ۷۸ شرکت دانش بنیان در استان مرکزی ۴۹ شرکت در پارک علم و فناوری استان مستقر است.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها