Portal_background_image

سعيد فرخي : زيرساخت‌هاي دولت الكترونيك در استان مركزي فراهم است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: زیرساخت‌های دولت الکترونیک در استان و کشور فراهم است اما با معیارهای مدنظر فاصله دارد که می‌طلبد اقدامات اساسی در این خصوص صورت پذیرد. سعید فرخی در بیست و یکمین جشنواره استانی شهید رجایی در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی اظهار داشت: در شرایط کنونی جامعه فاصله بین بدنه دولت و مردم بیشتر شده که نیاز است در این خصوص تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود. وی تنها راه اصلاح نظام اداری را شفافیت عنوان کرد و ادامه داد: باید در راستای سیاست‌ها و منویات رهبری شفاف‌سازی را به منظور اصلاح نظام اداری سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و آن را اجرایی کنیم.

 سعید فرخی صبح امروز در بیست و یکمین جشنواره استانی شهید رجایی در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی اظهار داشت: در شرایط کنونی جامعه فاصله بین بدنه دولت و مردم بیشتر شده که نیاز است در این خصوص تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

وی تنها راه اصلاح نظام اداری را شفافیت عنوان کرد و ادامه داد: باید در راستای سیاست‌ها و منویات رهبری شفاف‌سازی را به منظور اصلاح نظام اداری سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و آن را اجرایی کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی افزود: توسعه دولت الکترونیک در راستای خدمت‌رسانی به مردم یکی دیگر از اقدامات شفاف‌سازی نظام اداری است که باید در این زمینه نیز گام‌های مؤثری برداشت.

فرخی با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت‌های لازم برای استقرار دولت الکترونیک فراهم است، بیان داشت: نیاز است با عزم جدی در این مسیر گام برداریم چراکه با این اقدام شاهد شفاف‌سازی در نظام اداری خواهیم بود و رضایتمندی مردم را نیز به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های دولت الکترونیک در استان و کشور فراهم است اما با معیارهای مدنظر فاصله دارد که می‌طلبد اقدامات اساسی در این خصوص صورت پذیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی حفظ کرامت انسانی را در گرو اصلاح نظام اداری دانست و اضافه کرد: تا زمانی که روی این موضوع اقدام کارشناسی صورت نگیرد رضایتمندی مردم را مشاهده نخواهیم کرد و اصرار بر اجرای اصلاح نظام اداری اقدامی ضروری است.

فرخی بهره‌مندی از ظرفیت جوانان و بانوان در دستگاه‌های اجرایی را ضروری عنوان کرد و بیان داشت: در استان مرکزی واگذاری برخی از جایگاه‌های مدیریتی به بانوان را شاهد هستیم و به صورت جدی به این عرصه ورود پیدا کرده‌ایم، ولی تا معیارهای مدنظر فاصله داریم، چراکه استفاده از جوانان و بانوان سبب می‌شود اعتماد مردم به نظام بیشتر شود.

وی از دیگر مباحث مورد پیگیری را جانشین پروری دانست و اظهار کرد: در این حوزه به دلیل جابجایی مدیران و مبحث جانشینی آنان دچار معضل هستیم که باید اقدامات ویژه‌ای انجام داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی تصریح کرد: توجه به میز خدمت از دیگر ضروریات است که باید مورد اصلاح قرار گیرد و همچنین واگذاری بخشی از امور به بخش خصوصی از دیگر اقدامات ضروری در نظام اداری است.

فرخی خاطرنشان کرد: می‌طلبد در هفته دولت و زنده نگه‌داشتن یاد شهدا، یک بازنگری جدی در عملکردمان داشته باشیم.

 

 


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها