Portal_background_image

محمود نعمتي : صادركنندگان استان مركزي هدف خود را به بازارهاي خارجي ارتقاء دهند

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی گفت: صادرکنندگان ما باید هدف خود را از بازارهای داخلی به بازارهای خارجی ارتقاء دهند.

 

 

نعمتی

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمود نعمتی در جلسه هماهنگی و بررسی نحوه برگزاری مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان مرکزی و روز ملی صادرات  اظهار داشت: با توجه با اینکه امسال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر مبنای افزایش صادرات ابلاغ شده جلساتی در سطح استان در راستای ابلاغ و اجرای این سیاست‌ها در حال برگزاری است تا بتوانیم از این طریق پروژه‌های عملیاتی در زمینه افزایش صادراتی اقدام کنیم.

وی افزود: با پیش‌رو بودن روز ملی صادرات اقدام به انتخاب صادر کنندگان نمونه سطح استان کرده‌ایم، برخی از کارخانجاتی که در سطح استان مرکزی در حال فعالیت هستند با بی‌توجهی به آئین‌نامه‌های ابلاغی، اقدام به دریافت کارت بازرگانی از استان تهران کرده‌اند که سبب به وجود آمدن معضلاتی در این زمینه شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی تصریح کرد: دریافت کارت بازرگانی از استان‌های دیگر توازن آمار و ارقام صادراتی استان‌ها را برهم می‌زند، فعالیت تشکل‌های غیردولتی سبب تضعیف تشکل‌های دولتی شده و به دنبال این بحث شرکت‌های قوی داخل استان فعالیت نمی‌کنند و عمده فعالیت‌های خود را به استان تهران ارجاع می‌دهند.

نعمتی بیان کرد: نبود عضویت شرکت‌های بزرگ استان مرکزی در اتاق بازرگانی سبب روی آوردن این مجموعه‌ها به سایر استان‌ها می‌شود به همین منظور در تلاشیم تا این معضل برطرف شود، همچنین درحال اجرای سیاست‌های صادراتی در سطح استان مرکزی هستیم و مقرر شد که کارگروه صادرات غیرنفتی به‌صورت هفتگی یک‌بار برگزار شود.

وی ادامه داد: کارگروه صادرات غیرنفتی استان مرکزی به ریاست استاندار و یا معاون اقتصادی استاندار برگزار می‌شود و برگزاری این کارگروه بر مبنای بررسی برنامه‌هایی که امکان عملیاتی شدن دارند قرار دارد و درصورت الزام عواملی مانند تغییرات آئینامه‌ای و تامین منابع مالی ابلاغ می‌شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی عنوان کرد: برقراری ارتباط با بازارهای جهانی اصلی‌ترین رکن قوت اقتصاد و صادرات است و صادرکنندگان ما باید هدف خود را از بازارهای داخلی به بازارهای خارجی ارتقاء دهند زیرا هدف توانایی تغییر خط تولید را دارد، انگیزه تولیدکنندگان می‌تواند نقش موثری در رشد اقتصاد و کسب بازارهای خارجی داشته باشد.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها