Portal_background_image

ضرب الاجل معاون استاندار مركزي براي جذب شكر توسط اصناف

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی در عرضه شکر در استان وجود ندارد، گفت: اگر اصناف ظرف سه روز نتوانند سهمیه شکر را جذب و وارد بازار کنند، این سهمیه به تعاونی ‎ ها واگذار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی بیان کرد: معضل کاغذ همچنان ادامه دارد، مشخص نیست آیا استان سهمیه کاغذ دارد یا خیر و از طرفی استان در این راستا نمی‌تواند تصمیم‌گیرنده باشد.

وی با تاکید بر اینکه مقرر نبود که کاغذ تامین شده برای استان به مراکز عرضه لوازم‌التحریر داده شود و توزیع کاغذ در این مراکز و واحدهای صنفی جای سوال دارد، گفت: بحث اصلی در حوزه کاغذ این است که مدام گفته می‌شود، کاغذ با ارز 4200 تومانی وارد شده، ولی شاهدیم که قیمت آن در بازار هفت برابر افزایش یافته است و معلوم نیست ارز 4200 تومانی کاغذ به چه کسی رسیده است.

فرخی در خصوص وضعیت توزیع شکر در استان تصریح کرد: در جلسات قبل ستاد مکرر گفته شد که در توزیع شکر هیچ محدودیتی در استان وجود ندارد در حالی که امروز شرایط متفاوتی را شاهد هستیم. استان دارای سهمیه شکر است و در حال حاضر 780 تن شکر در استان وجود دارد و محدودیتی هم برای توزیع وجود ندارد، ولی توزیع انجام نمی‌شود و در این شرایط قیمت این کالا افزایش یافته است؛ این شرایط عجیب جای سوال دارد.

وی تاکید کرد: متاسفانه هر بار رییس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در جلسات عنوان می کند که تصمیمات ستاد تنظیم بازار استان برای اصناف مشکل ایاد کرده است، اما در شرایط کنونی که شکر در استان وجود دارد چرا اصناف حاضر به خرید نیستند؟ عدم ورود اصناف به این حوزه باعث بروز مشکل شده است به همین دلیل از این پس، برای جذب و توزیع سهمیه شکر، اگر اصناف ظرف 3 روز خرید را انجام دادند که توزیع انجام می‌گیرد و در غیر این صورت بلافاصله سهمیه شکر به تعاونی‌ها واگذار می‌شود.

معاون استاندار با بیان اینکه همه امکانات در استان وجود دارد اما نمی‌توان حلقه اتصال را برقرار کرد، گفت: شرایط به وجود آمده ناشی از عدم توانمندی اتحادیه و اصناف است، اگر اتحادیه توانمندی مالی برای خرید شکر و توزیع آن را ندارد یک بنکدار یا عمده‌فروش را وارد کند. متاسفانه با دست خودمان عرصه را برای مردم محدود کرده‌ایم، باید تا پایان هفته شرایط در بازار شکر استان عادی شود چراکه هیچ محدودیتی برای توزیع این محصول در استان وجود ندارد.

وی با اشاره به تلاش‌های استان جهت تامین لاستیک خودروهای سنگین در استان افزود: در حال حاضر 4 هزار حلقه لاستیک سایز 315 و 385 در استان وجود دارد که باید تعیین تکلیف شود و حتی اگر داخل استان مشتری ندارد به خارج از استان عرضه شود. باید به سرعت در این راستا تصمیم‌گیری شود.

فرخی اضافه کرد: تا شنبه هفته آینده وضعیت لاستیک در سایزهای مذکور در استان بررسی شود، اگر همچنان انباشت این دو سایز لاستیک در واحدهای صنفی ادامه داشت، با لاستیک‌های سایز 12.24 دیگر استان‌ها تهاتر صورت گیرد.

وی در خصوص افزایش شهریه مهدهای کودک در استان با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار کشور افزایش شهریه تا سقف 29 درصد را لحاظ کرده است، گفت: در استان مرکزی برای شهرستان اراک سقف 28 درصد و برای شهرستان‌ها نیز 25 درصد افزایش شهریه مهدهای کودک لحاظ می‌شود، اما باید کنار این افزایش و نظارت کامل بهزیستی استان، کیفیت ارائه خدمات نیز براساس چارچوب‌ها افزایش یابد و کارکنان و مربیان کیفی بکارگیری شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی نیز در این جلسه در بحث واردات و توزیع روغن پالم بیان کرد: برخی از واحدهای صنعتی در حوزه واردات و عرضه این روغن دچار مشکلات هستند و حتی روند تولید نیز دچار اختلال شده است، متاسفانه در حال حاضر اطلاعات کاملی درخصوص میزان نیاز استان، میزان واردات و دریافت سهمیه استان و توزیع صورت گرفته وجود ندارد و باید برای رفع مشکلات موجود، اطلاعات درستی در اختیار باشد، ستاد تنظیم بازار باید براساس آمار و اطلاعات دقیق تصمیم‌گیری کند و مدیران نیز با اطلاعات کامل، مطالب پخته‌تر و کارشناسی‌تر در جلسات حاضر شوند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مدیرکل دفتر اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی ضمن تشریح مصوبات ستاد ملی تنظیم بازار کشور در 27 خردادماه، بیان کرد: در این جلسه بر توقف توزیع و عرضه گوشت منجمد توسط شرکت پشتیبانی امور دام، افزایش شهریه مهدهای کودک تا سقف 29 درصد، واردات کاغذ تا سقف 80 میلیون دلار با ارز 4200 تومان تصمیم‌گیری شد.

محمود نعمتی با اشاره به روند خرید گندم در استان گفت: نرخ تعیین شده برای حمل گندم از مزارع به مراکز خرید 30 هزار تومان است که در حال حاضر بین 45 تا 75 هزار تومان هزینه دریافت می‌شود که تخلف است و کشاورزان نیز می‌توانند مراتب اعتراض خود را منعکس کنند.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها