Portal_background_image

سعيد فرخي : كميته مشترك بخش خصوصي و دولتي در حوزه بازرگاني خارجي ‌استان مركزي تشكيل شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با بیان اینکه کمیته مشترک بخش خصوصی و دولتی در حوزه بازرگانی خارجی در استان مرکزی تشکیل شد گفت: تدوین برنامه‌ها باید از ابتدا با مشارکت بخش خصوصی و نهادهای اجتماعی انجام شود.

سعید فرخی در نشست هم اندیشی فعالان حوزه معدن اظهار داشت: همه در به وجود آمدن شرایط  فعلی به نوعی دخیل هستند، شاید سهم عرصه اقتصادی و سیاسی در این موضوع بیشتر باشد اما همه به اندازه خود در به وجود آمدن این شرایط تاثیرگذار هستند و هیچ راهی به جز این که کار دقیق و هماهنگ انجام دهیم نداریم.

وی افزود: دوران این که دولت برنامه‌ریزی کند و انتظار داشته باشد که عین همان برنامه را همه اجرا کنند گذشته و امکان‌پذیر نیست و اگر انتظار دارند که برنامه اجرایی و عملیاتی شود به طور قطع باید از شروع آن همه با هم و هماهنگ کار کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: اگر برنامه‌ای که تدوین می‌شود به کمک همه بازیگران اجرای آن برنامه انجام شود می‌تواند موفق باشد، تدوین برنامه توسط یک ارگان‌ خاص امکان‌پذیر نخواهد بود، باید امروزه برنامه‌هایی که برنامه‌ریزی شده به درستی اجرا شوند و از ابتدای تدوین کار همه عناصر بازیگر اجرایی دخیل باشند.

فرخی بیان کرد: اگر بخواهیم کار جدی انجام دهیم به تشکل‌ها نیاز داریم، توسعه پایدار از سه بعد بخش خصوصی، دولتی  و نهادهای اجتماعی تشکیل شده، این نهادهای اجتماعی هستند که می‌توانند در کنار بخش خصوصی و دولت با یک برنامه‌ریزی درست به نتیجه برسند و اقدامی خوب انجام دهند، ایجاد هماهنگی بین بخش دولتی و نهادهای اجتماعی یک افتخار است که اگر نباشد نه از فرصت‌ها می‌توان استفاده کرد و نه می‌توان شاهد اثربخشی بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه پیشرفت خوبی در این زمینه داشته‌ایم و نوع کارمان، کار سیستماتیک و تعریف‌شده از قبل بوده و تنها این نبوده که در مراسم‌های هم شرکت کنیم بلکه در برنامه‌ریزی‌ها با هم مشارکت داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی عنوان کرد: در حوزه بازرگانی خارجی با هم کمیته مشترکی را ایجاد و برنامه‌ها را به کمک هم تدوین کردیم، در حوزه معدن هم همین است، سعی کردیم با کمک هم بعضی از مسائل را برطرف کنیم.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها