Portal_background_image

معاون امور اقتصادي استاندار مركزي عنوان كرد؛ كنترل بازار با برنامه ريزي و همكاري همه دستگاه ها صورت مي پذيرد

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: التهاب بازار باید با همکاری و برنامه ریزی کارشناسی کنترل شود و در شرایط فعلی هرگونه تقابل دستگاه‌ها با یکدیگر همچون سمی در رگ های اقتصاد است. سعید فرخی در نشست ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در توزیع اقلام مورد نیاز مردم همانند گوشت، تخم مرغ، شکر ، روغن و... باید از سوی دستگاه‌های مسئول، نظارت کامل صورت بگیرد و دستگاه‌های نظارتی با تعامل موضوع رصد توزیع و عرضه اقلام مورد نیاز مردم را در دستور کار قرار دهند.

 

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: التهاب بازار باید با همکاری و برنامه ریزی کارشناسی کنترل شود و در شرایط فعلی هرگونه تقابل دستگاه‌ها با یکدیگر همچون سمی در رگ های اقتصاد است.

سعید فرخی در نشست ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در توزیع اقلام مورد نیاز مردم همانند گوشت، تخم مرغ، شکر ، روغن و... باید از سوی دستگاه‌های مسئول، نظارت کامل صورت بگیرد و دستگاه‌های نظارتی با تعامل موضوع رصد توزیع و عرضه اقلام مورد نیاز مردم را در دستور کار قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: در این راستا در حوزه توزیع و عرضه می‌توان از ظرفیت‌های تعاونی‌ها و فروشگاه های بزرگ استفاده کرد و مناطق حاشیه شهرهای استان و مناطق کمتر برخوردار بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. گرچه بحران های اقتصادی بر روی زندگی همه مردم اثرگذار است، اما قشر کم درآمد جامعه و مناطق کمتر برخوردار در این حوزه آسیب پذیرتر هستند.

فرخی خاطرنشان کرد: سیستم نظارتی به نحوی طراحی شود که در سطح فروشگاه های منتخب عرضه ارزاق مورد نیاز مردم گوشت منجمد نیز عرضه شود، البته اولویت توزیع گوشت منجمد فروشگاه‌های بزرگ و تعاونی‌ها هستند و کاملا بر آنها کنترل اعمال شود.

وی ادامه داد: اگر فروشگاه منتخب تخلف کرد دیگر نباید این مکان به عنوان فروشگاه منتخب عرضه گوشت در شبکه توزیع و عرضه را داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی تصریح کرد: باید توجه کرد ضمن حمایت از مصرف کننده و کنترل بازار، نباید به نحوی با مسائل احساسی برخورد کنیم که به تولیدکننده لطمه وارد شود و خود را از گردونه کنترل بازار خارج کند.

وی بیان داشت: اقتصاد و بازار کشور در شرایطی قرار دارد که باید برای اجرای هر برنامه تدبیر اندیشیده شود و روند کار به طور تخصصی و کارشناسی پیگیری گردد.

فرخی خاطرنشان کرد: در رسیدگی به پرونده های تخلفات صنفی باید با عقلانیت برخورد شود و مواردی که در زمینه احتکار پیش می آید برای اطلاع رسانی باید از طریق اطلاعیه اداره کل تعزیرات اعلام گردد.

وی یادآور شد: فعلا یک به‌ هم‌ ریختگی در مورد تنظیم بازار به وجود آمده و در این زمینه هیچ دستگاه و نهادی، دستگاه و نهاد دیگر را به کم‌کاری محکوم نکند بلکه باید با همدلی و تدبیر در کنار یکدیگر برای رفع مشکلات تلاش کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی به مسولان مربوطه تاکید کرد که سهمیه گوشت منجمد استان مرکزی کم است و نسبت به افزایش آن اقدام و پیگیری کنند.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها