Portal_background_image

معاون استاندار مركزي تاكيد كرد؛ لزوم تفويض اختيارات بيشتر به ستاد تسهيل ورفع موانع توليد استان ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: با توجه با نامگذاری امسال به نام رونق تولید باید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ها از اختیارات بیشتری برخوردار شود.

سعید فرخی  در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مرکزی در اراک اظهار داشت: یکی از مهم ترین مشکلات انجمن قطعه سازان استان کمبود نقدینگی و مشکلات مالی است که توان پرداخت بدهکاری شان را از آن ها سلب کرده و باید قوانین و مقررات این حوزه را با وضعیت فعلی آن ها منطبق کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه سرعت تغییرات قوانین و مقررات از سرعت تحولات اقتصادی کند تر است.

وی ادامه داد: با توجه به سفر وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در طی روز های آتی به استان مرکزی مشکلات قوانین و مقررات مربوط به قطعه سازان  و پیشنهاد کاربردی در این حوزه باید در آن جلسه ای که با حضور وی برگزار می شود، مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه با نامگذاری امسال به نام رونق تولید باید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اختیار بیشتری داشته باشد و قرار است این اختیارات در شورای عالی اقتصاد  تایید شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان مرکزی اظهار کرد: باید سعی کنیم شرایط اقتصادی در استان را بهبود بخشیم. سال گذشته علیرغم نگرانی های که نسبت به مقوله موج بیکاری در کشور  وجود داشت خوشبختانه این اتفاق رخ نداد و باید با حمایت بیشتر برای شرایط تولید بهتر تلاش کرد.

وی در خصوص میزان گندم خریداری شده از کشاورزان استان خاطر نشان کرد: تاکنون ۳۰۵ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است و وجه گندم خریداری شده ۵۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که صد در صد آن تا پایان شهریور ماه به کشاورزان پرداخت شده است.

فرخی گفت: امسال دولت توانسته مطالبات کشاورزان را پیش از آغاز مهر پرداخت کند.

بر اساس گزارش مهر، مباحثی مانند امور مالیاتی، تامین اجتماعی و ... توسط انجمن قطعه سازان و فعالین این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پیشنهاداتی برای رفع مشکلات آن ها ارایه شد.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها