Portal_background_image

معاون اقتصادي استانداري مركزي : مديريت تحريم‌ها منوط به اتخاذ راهكارهاي اجرايي و درك درست از شرايط مي باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: مدیریت تحریم‌ها را منوط به اتخاذ راهکارهای اجرایی و درک درست از شرایط دانست. سعید فرخی در اولین جلسه کمیته مقابله با تحریم استان با اشاره به اینکه در 13 آبانماه استکبار جهانی سیلی محکمی از ایران خورد و به همین دلیل امروز را برای اعلام تحریم‌های جدید انتخاب کرد، افزود: قطعا در این مرحله نیز کشور به مانند ماه‌ها، سال‌ها و دهه‌ها گذشته جواب مناسبی به این اقدام خواهد داد و از این پیچ تاریخی عبور خواهد کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: مدیریت تحریم‌ها را منوط به اتخاذ راهکارهای اجرایی و درک درست از شرایط دانست.

سعید فرخی در اولین جلسه کمیته مقابله با تحریم استان با اشاره به اینکه در 13 آبانماه استکبار جهانی سیلی محکمی از ایران خورد و به همین دلیل امروز را برای اعلام تحریم‌های جدید انتخاب کرد، افزود: قطعا در این مرحله نیز کشور به مانند ماه‌ها، سال‌ها و دهه‌ها گذشته جواب مناسبی به این اقدام خواهد داد و از این پیچ تاریخی عبور خواهد کرد.

وی با اشاره به دستور معاون اول رئیس‌جمهور در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور مبنی بر تشکیل کمیته مقابله با تحریم‌ها در استان‌ها به ریاست استانداران و حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این ستاد گفت: باید با استفاده از همه توان و ظرفیت‌ها تمامی تحریم‌هایی که بر وضعیت معیشتی و اقتصادی کشور اثرگذار است رصد و واکاوی شود تا آمادگی مقابله با آنها شکل گیرد و قطعا با وفاق ملی می‌توان این دوره را پشت سر گذاشت.

فرخی تصریح کرد: از 2 ماه گذشته معاونت اقتصادی استانداری مرکزی اقدامات لازم در این راستا را آغاز کرده است و از تمامی دستگاه‌های اجرایی خواسته شده است که اثر تحریم‌ها بر روند کاری و خدمات‌رسانی را بررسی و جهت مقابله راهکارهای مشخصی ارائه کنند و به همین دلیل کمیته‌های ذیل کمیته مقابله با تحریم‌ها به منظور اتخاذ اقدامات و تصمیمات مقابله‌گرانه شکل گرفته و سعی بر اقدامات پیشگیرانه و غیرانفعالی است.

وی با بیان اینکه مسلما در این مسیر دشواری‌هایی وجود دارد، اما باید درست و با همکاری این مسیر را پشت سر گذاشت، گفت: در این راستا تشکیل 5 کمیته اقتصادی و زیربنایی، اجتماعی و فرهنگی، بهداشت و درمان، پولی و بانکی و محیط زیست و کشاورزی پیشنهاد می‌شود تا اثرات در حوزه‌های مختلف رصد، بررسی و راهکارهای پیشگیری در این موارد ارائه شود.

وی اضافه کرد: این کمیته‌ها باید روزانه و به صورت دائمی مسائل و چالش‌های ناشی از تحریم ها را رصد و راهکارهای لازم را ارائه کنند و نتیجه به کمیته مقابله با تحریم‌ها ارائه شود تا تصمیمات استانی به صورت هفتگی اتخاذ شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی در خصوص تاکید استاندار مرکزی بر صادرات در زمان تحریم‌ها بیان کرد: در راستای انجام صادرات در زمان تحریم‌ها تلاش بر این است که صادرات از طریق مبادی که امکان بازگشت ارز به کشور وجود دارد انجام گیرد، مهمترین چالش صادرات و واردات پول ناشی از آن است که با توجه به رایزنی گسترده از سوی وزارت کشور امید است که راهکارهای لازم اتخاذ شود.

وی با تاکید بر اینکه سعی بر این است که مقابله با تحریم‌ها از دل دستگاه‌های اجرایی آغاز شود و به همین دلیل موضوعات مهم، قابل تامل و چالش‌برانگیز را متذکر شده‌ایم، افزود: راهکارهای مطرح شده از سوی دستگاه‌های اجرایی ساختاری کلی دارد و باید واکاوی لازم درخصوص آنها صورت گیرد و حتی ممکن است در برخی موارد از بعد ملی اقدام شود، اما نکته حائز اهمیت این است که در وضعیت کنونی باید درک درستی از شرایط داشت.

فرخی تصریح کرد: مسلما شرایط به گونه‌ای نیست که لطمه‌ای به کشور وارد نشود اما قطعا شرایطی هم نیست که تسلیم شویم. با اقدامات درست و اصولی می‌توان در مقابل تحریم‌ها ایستاد و این امر منوط به تدوین و ارائه راهکارهای اجرایی و تحلیل درست از شرایط است.ایسنا


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها