Portal_background_image

در جلسه ستاد تنظيم بازار استان مطرح شد مشكلي در عرضه مواد ضدعفوني كننده و الكل در استان مركزي وجود ندارد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: مواد ضدعفونی‌کننده و الکل‌ها هم در داروخانه‌ها، واحدهای بهداشتی و آرایشی، تجهیزات پزشکی و حتی فروشگاه‌های بزرگ عرضه می‌شود و مشکلی در عرضه نداریم.

جواد حسنی  در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی درخصوص بحث‌های نظارتی این ایام در بحث مواد ضدعفونی و غیره اظهار داشت: کالاهای اساسی و تنظیم بازار در شرایطی که پیش آمده بود مورد رصد قرار گرفت و تصمیماتی درخصوص عرضه کالاهای اساسی و چگونگی نظارت بر آن که یکی از موضوعات مهم امروز تنظیم بازار است گرفته شد.

وی با اشاره به عرضه میوه شب عید در استان هم افزود: عرضه میوه پایان سال از دیگر موضوعات این جلسه بود که با توجه به شرایط خاص مقرر شد هم غرفه‌های تعاون روستایی و هم بخشی از اصناف در دامنه اتحادیه میوه و تره‌بار این مهم را انجام دهند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: با بنرهایی که برای اطلاع‌رسانی نصب و مصاحبه‌هایی که در صدا و سیما پخش می‌شود اطلاع‌رسانی از قیمت و محل عرضه این میوه دراختیار هم‌استانی‌ها قرار می‌گیرد.

حسنی بیان کرد: به طور عمده مسائلی که در دستور کار جلسه ستاد تنظیم بازار استان بود بحث برنج، روغن، شکر و گوشت طرح معیشتی بود که هم اصناف و هم فروشگاه‌های بزرگ این اقلام را عرضه می‌کنند و امیدواریم با تصمیماتی که امروز گرفته شد مشکلی در روند، تامین، تهیه و عرضه کالاهای اساسی، میوه و مرکبات پایان سال پیش نیاید. 

وی ادامه داد: در مرکز استان شهر اراک، 30 غرفه عرضه میوه و در شهرستان‌ها به تبع شهرستان، تنظیم بازار شهرستان تعداد این غرفه‌ها را مشخص می‌کند، تعدادی از این غرفه‌ها صنوف میوه و تره‌بار استان هستند که به کمک غرفه‌ها می‌آیند تا با تعداد مکان‌های عرضه بیشتر از تجمعات جلوگیری کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: تاریخ عرضه میوه‌ها قرار شد چهارشنبه مشخص و از طریق نصب بنر در سطح شهر، در فضای مجازی و صدا و سیما اطلاع‌رسانی ‌شود.

حسنی افزود: تقاضا داریم هم‌شهریان نکات بهداشتی را در این تجمعات رعایت کنند، در تهیه و توزیع این اقلام هم نکات بهداشتی رعایت شده است.

وی با اشاره به وضعیت عرضه مواد ضدعفونی‌کننده در استان هم گفت: مواد ضدعفونی‌کننده و الکل‌ها هم در داروخانه‌ها، واحدهای بهداشتی و آرایشی، تجهیزات پزشکی و حتی فروشگاه‌های بزرگ عرضه می‌شود و مشکلی در عرضه نداریم، صرفا مشکل در بحث ماسک است که در اختیار وزارت بهداشت و درمان بوده و تنظیم بازار در این زمینه نمی‌‌تواند خیلی ورود کند.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها