Portal_background_image

معاون اقتصادي استانداري مركزي خبر داد : خريداري 300 هزار تن گندم در استان مركزي / پرداخت بيش از 80 درصد مطالبات كشاورزان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی از خرید 300 هزار تن گندم توسط 32 مرکز در استان خبر داد.

سعید فرخی در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت خرید گندم در استان مرکزی بیان کرد: از دهم خردادماه تا امروز حدود 300 هزار تن گندم از کشاورزان استان خرید تضمینی شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 20 درصد رشد نشان می‌دهد.

🔸وی افزود: در مدت مشابه سال گذشته تا این لحظه حدود 245 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید شده بود.

🔹فرخی با اشاره به نحوه پرداخت مطالبات کشاورزان افزود: تاکنون حدود 80 درصد وجه گندم خریداری شده از کشاورزان، بالغ بر 6 هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

🔸معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: 35 مرکز خرید گندم در استان پیش بینی شده است که تاکنون 32 مرکز در امر خرید دخیل هستند و تا پایان شهریور ماه روزانه گندم تولید شده از کشاورزان استان مرکزی در این مراکز خریداری می شود.

🔹وي خاطر نشان ساخت : ميزان كل خريد گندم سال گذشته در استان مركزي حدود 305 هزار تن بوده و پيش بيني مي شود در سال جاري حدود 350 هزار تن گندم در استان خريداري شود.

🔸وي اظهار داشت : حدود يك هزار و 150 تن دانه روغني كلزا نيز از كشاورزان در استان خريداري شده است.
 
🔹معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مركزي ادامه داد : حدود 22 كشاورز گندم كار در استان مشغول فعاليت هستند كه تا كنون بيش از  18 هزار نفر از اين كشاورزان گندم هاي خود را به مراكز خريد تحويل داده اند.

🔸وي در خاتمه افزود : پيش بيني مي شود در سال جاري حدود 400 هزار تن گندم در استان توليد شود.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها