Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار خبر داد؛ ايجاد ۱۱۰۰۰ شغل با بهره برداري از طرح هاي اقتصادي در استان مركزي

معاون اقتصادی استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ پروژه اقتصادی در استان مرکزی از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند که با بهره برداری از آن ها می توان یازده هزار شغل ایجاد کرد.

سعید فرخی روز سه شنبه در ششمین گردهمایی منطقه ای معاونت نظارت بر اجرای استاندارد استان های منطقه ۲ کشور در مهاجران، اظهار داشت: سال گذشته علی رغم مشکلاتی که بر اساس دشمنی دشمنان این مرز و بوم بر کشور تحمیل شد، با همت والای فعالین اقتصادی، هماهنگی و همدلی بین دستگاه های اجرایی و ارکان حاکمیتی شاهد توفیقات خوبی بودیم.

وی ادامه داد: سال گذشته صدور پروانه های بهره برداری در استان با رشد ۳۰ درصدی و از نظر میزان اشتغال با رشد ۴۰ درصدی مواجه بوده، استان مرکزی سال گذشته از نظر میزان سرمایه گذاری و صدور جواز های تاسیس از رشد ۱۵ درصدی برخوردار بوده است.

فرخی بیان کرد: سال گذشته نزدیک به ۸۰۳ جواز تاسیس در داخل استان صادر شده است و بیش از ۷۵۰ جواز صادره دارای پیشرفت فیزیکی هستند.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵۰ جواز استان از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند و امیدواریم از محل این جواز های صادر شده بتوان بیش از ۱۱ هزار شغل در سال آینده ایجاد کرد.

فرخی افزود: بر اساس آمار ثبت شده سال گذشته بیش از ۱۴ هزار شغل جدید در داخل استان به وجود آمده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی اظهار کرد: سال گذشته صادرات استان بالغ بر یک میلیارد دلار بود و صادرکنندگان تولیدات استان را به بیش از ۸۰ کشور صادر کردند.

فرخی گفت: بر اساس راهبرد اساسی که مقام معظم رهبری تعیین کردند وظیفه داریم تمام توجه خود را به سمت رونق تولید معطوف کنیم. از طرفی برای رونق تولید به ابزارهای تولید و تامین منابع مالی و ایجاد یک کیفیت مناسب در بازار کشورهای خارج نیازمندیم.

فرخی اظهار کرد: تداوم صادرات به تداوم کیفیت محصولات وابسته است تا مشتری با اطمینان خاطر کالای مصرفی را خریداری کند. خرسندیم که از سه هزار واحد صنعتی در استان نزدیک به ۸۰۰ واحد دارای پروانه صادرات هستند.

وی بیان کرد: مجموعه اداره کل استاندارد استان با توجه به ظرفیت ۲۰ درصد نیروی انسانی و محدودیت های منابع مالی، مقوله استاندارد در استان را پیگیری می کند و باید سعی شود اشتغال حاصل از تضمین کیفیت استاندارد تداوم داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به شرایط دشوار اقتصادی در کشور، افرادی در زمینه تولید سرمایه گذاری می کنند و ممکن است در کارهای آن ها خطا و ایرادات وجود داشته باشد اما تعطیلی و اخلال در روند تولید هر مجموعه ای لطمه جبران ناپذیری بر کشور وارد می سازد و مسئولین سازمان استاندارد نیز باید کمک کنند و راهکارهای لازم را در این زمینه ارایه کنند.

وی اظهار کرد: نرخ بیکاری استان در بهار امسال به ۸.۳ درصد رسید و امیدوار کننده است و به طور قطع همکاری مسئولین سازمان ملی استاندارد نیز در ایجاد امیدواری هرچه بیشتر در توسعه کشور تاثیرگذار است.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها