Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار مركزي: اتصال حلقه هاي مرتبط با بازار فناوري براي رونق اين حوزه ضروري است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: اتصال حلقه های مرتبط با بازار فناوری همچون مراکز دانشگاهی و پژوهشی و...، برای دستیابی به روند رو به رشد در این حوزه ضروری است.

 سعید فرخی  در جلسه شورای هماهنگی فن بازار منطقه‌ای استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: روند حرکت و افزایش کارایی مقوله فن بازار در استان مرکزی تاکنون نسبتاً روند مطلوبی بوده، البته فعالیت‌های این حوزه باید معطوف به هدف باشد و نتایج ملموس و رضایت بخشی را ایجاد کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: معتقدیم که فن بازار هنوز هم نتوانسته جای خود را در نظام فناوری به دست بیاورد و در برخی بخشنامه‌های مرتبط با این حوزه به بحث فن بازار هیچگونه اشاره‌ای نشده است.

فرخی بیان کرد: اگر قرار است که عملکرد بهتر در این زمینه داشته باشیم و به شرایط مطلوب برسیم، باید بین دارندگان فناوری و مشتریان این حوزه آشنایی، تعامل و ارتباط برقرار شود و البته این مهم بایستی در سطح ملی انجام پذیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: یک گروه کاری به عنوان گروه فناوری و اقتصاد دانش بنیان به وجود آوردیم که دبیر آن مسئول پارک علم و فناوری استان مرکزی است و باید در این کارگروه در مورد یک اقدام کامل و جامع در این استان در زمینه فن بازار، هم اندیشی و برنامه ریزی شود.

وی تصریح کرد: همچنین اتصال دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی با فن بازار باید برقرار شود و با این حوزه آشنایی پیدا کنند، در این صورت، مقوله فن بازار به خوبی راه رشد و توسعه خود را خواهد یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی ادامه داد: ما حلقه گمشده ای در حوزه فن بازار نداریم و مساله امروز ما، اتصال حلقه‌های مرتبط در این زمینه است و باید تدبیر مؤثری برای این اقدام اندیشید.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها