Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار مركزي: تسهيلات تبصره 18 از جمله مهمترين ابزار ايجاد و حفظ اشتغال در استان هاست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منایع استانداری گفت: تسهیلات تبصره 18 مهمترین ابزار حفظ اشتغال است و باید تامین یارانه سود این تسهیلات در زمره برنامه‌های اولویت‌دار باشد .

 سعید فرخی در کارگروه اشتغال استان مرکزی اظهار کرد: سال گذشته 12 هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات رونق تولید به استان اختصاص پیدا کرد که 15 هزار و 370 میلیارد ریال از این اعتبارات در استان جذب شد .

وی افزود: تسهیلات تبصره 18 از جمله مهمترین ابزار ایجاد و حفظ اشتغال در استان ها است که در این راستا نیاز است یارانه سود این تسهیلات محقق شود و جزو برنامه های اولویت دار دولت قرار گیرد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منایع استانداری گفت: در راستای اشتغال روستایی از ابتدای طرح نظر بر این بود که بتوانیم از اشتغال هایی به غیر از کشاورزی استفاده کنیم که البته تاکنون زیاد محقق نشده در حالی که شرایط این مهم کاملا مهیا شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان به حوزه صنعت اختصاص یافته که ۵۰ درصد آن از محل صندوق توسعه ملی و ۵۰ درصد مابقی توسط منابع داخلی بانک‌ها تخصیص داده می شود که سهم استان مرکزی ۷۴۶ میلیارد تومان معادل ۴ درصد است .

محمدرضا حاجی پور ادامه داد:  در تبصره ۱۸ بحث ایجاد اشتغال مطرح است و باید از این محل ۱۱ هزار شغل تامین شود که در این راستا انتظار می رود تناسبی منطقی بین تسهیلات و اشتغال ایجاد شده صورت گیرد .

وی افزود : نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۸ در مناطق برخوردار ۱۴ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته ۱۲ درصد لحاظ شده است. بانک های عامل در خصوص پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ ، پست بانک، توسعه تعاون، ملی و آینده هستند و این در حالی است که بانک آینده در استان فاقد شعبه سرپرستی است .

حاجی پور تاکید کرد: بحث ایجاد رونق اقتصادی محدودیت سقف ندارد و شامل بنگاه های اقتصادی بزرگ نیز می شود.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها