Portal_background_image

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مركزي: مقوله گردشگري و كشت گياهان دارويي نيازمند توجه بيشتر هستند

چهارمين جشنواره گل محمدي در روستاي خاوه شهرستان دليجان با حضور اكرمي معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار ، فرخي معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار،فرماندار ، مديران كل ، مسئولين و عموم مردم برگزار شد. وی در این مراسم گفت: مقوله توسعه و کشت گیاهان دارویی و گل محمدی و صنعت گردشگری از دو مهمی هستند که باید بیشتر به آن توجه شود.

فرخی گفت: مقوله توسعه و کشت گیاهان دارویی و گل محمدی و صنعت گردشگری از دو مهمی هستند که باید بیشتر به آن توجه شود.

« سعید فرخی»  در جشنواره گل محمدی روستای خاوه دلیجان گفت: جشنواره گل محمدی نباید زمانی برای شاد بودن و دور هم بودن باشد بلکه این جشنواره بایو توجه ما را به دو مقوله مهم اقتصادی جلب کند که در دهه های اخیر مورد توجه جهانیان قرار گرفته و ایران کمی از آن عقب مانده است.
 
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی، مقوله توسعه و کشت گیاهان دارویی و گل محمدی و صنعت گردشگری را از دو مهمی دانست که باید بیشتر به آن توجه شود.
 
 
وی افزود: بسرعت جهان در راه توسعه و افزایش تولیدات وحصولات گیاهان دارویی است به طوری که در سال 1996 کل تجارت گیاهان دارویی 5 میلیون دلار در جهان بود در سال 2010 به صد میلیون دلار و پیش بینی می شود در سال 2050 به 5هزار میلیارد دلار برسد.
 
 
فرخی با بیان اینکه آمریکا با اینکه از وارد کنندگان اصلی گیاهان دارویی است ولی صادراتش حاصل از این محصول داز13 هزار تن در سال تجاوز می کند.
 
 
وی اظهار کرد:‌ ایران نیز باید به سمت کشت هایی با حداقل مصرف آب و حداکثر بهره وری برود و در روستای خاوه دلیجان که یکی از خاستگاه های اصلی گل محمدی است می توان با توجه به کشت گل محمدی و فراوری و صنایع تبدیلی این محصول ضمن ایجاد اشتغال پایدار در روستا ماندگاری افراد را نیز رقم زد.
 
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی تصریح کرد: می توان با گره زدن گل، این روستا را به منطقه گردشگری مناسبی نیز تبدیل کرد زیرا صنعت گردشگری به شدت در حال تولید خلق ثروت است که به رونق تولید منجر می شود.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها