Portal_background_image

سعيد فرخي : هيچ بهانه‌اي از بانك‌هاي استان مركزي براي سرباززدن از پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي پذيرفته نمي‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: هیچ بهانه‌ای از بانک‌های استان مرکزی برای سرباززدن از پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی پذیرفته نمی‌شود. سعید فرخی در جلسه شورای اداری شهرستان فراهان با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان فراهان و اشتغال روستایی اظهار داشت: مطالب در زمینه اشتغال روستایی فراهان و مشکلات در راستای تامین ذخایر به شکل عملیاتی پیگیری شده و در چارچوب قانون عمل می‌شود، دستگاه‌های اجرایی استان با جلسات مشترک با بانک‌های عامل به دنبال تامین ذخایر و اعتبارات و همچنین تبیین برای طرح‌های ارائه شده هستند تا موانع طرح‌ها را برطرف کنند.

سعید فرخی در جلسه شورای اداری شهرستان فراهان با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان فراهان و اشتغال روستایی اظهار داشت: مطالب در زمینه اشتغال روستایی فراهان و مشکلات در راستای تامین ذخایر به شکل عملیاتی پیگیری شده و در چارچوب قانون عمل می‌شود، دستگاه‌های اجرایی استان با جلسات مشترک با بانک‌های عامل به دنبال تامین ذخایر و اعتبارات و همچنین تبیین برای طرح‌های ارائه شده هستند تا موانع طرح‌ها را برطرف کنند.

وی افزود: تا کنون حدود هشتاد میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی  در استان مرکزی پرداخت شده، در راستای اجرای مطلوب اشتغال روستایی، فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌ها باید طرح‌های خود را پیگیری کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: نحوه تخصیص اعتبار در راستای اشتغال روستایی بسیار مناسب بوده و یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی به شکل یکجا در اختیار بانک‌ها قرار داده شده و قرار است پس از 9 سال بدون هیچ بهره‌ای باز پس گیرند که این شرایط با سود 6 درصد برای بانک‌ها فرصت مطلوبی است.

فرخی بیان کرد: هیچ بهانه‌ای از بانک‌ها برای سرباز زدن از پرداخت وام اشتغال روستایی قبول نیست و تنها در استان توان اجرایی بانک‌ها کمی پایین بوده که مدیران در این راستا باید پیگیری و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی عنوان کرد: در چند وقت اخیر سرعت قابل قبولی در زمینه پیشبرد طرح اشتغال روستایی داشته‌ایم ولی اعتقاد داریم که هر طرحی باید در راستای مسائل مختلف اقتصادی کارشناسی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با تاکید بر لزوم ارائه طرح‌های مناسب در راستای اشتغال روستایی گفت: طرح‌های ارائه شده از شهرستان‌ها باید در قالب دستورالعمل‌های موجود بوده و با قوانین مغایرت نداشته باشد.

انتهای پیام/  


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها