Portal_background_image

معاون استاندار مركزي عنوان كرد: واگذاري واحدهاي توليدي تملك شده توسط بانك‌ها و بازگشت به توليد/ركوردزني استان در اعطاي تسهيلات رونق توليد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: واحدهای تولیدی تملک شده توسط بانک‌ها واگذار می‌شوند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به بررسی مشکلات 5 واحد تولیدی در این کارگروه و اتخاذ تصمیماتی جهت جلوگیری از تعطیلی و وقفه تولید در استان گفت: مهمترین وظیفه، کار و مسئولیت مسئولان در سال رونق تولید، حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید است و سعی می‌شود امسال اولویت اصلی همچنان رونق و حفظ تولید باشد و در این راستا کارگروه نقش مهمی دارد و باید رویکرد جدیدی به خود بگیرد .

وی بیان کرد: امسال به مانند سال‌های گذشته، رویکرد استان کمک به رفع مشکلات و پیگیری دغدغه واحدهای تولیدی است تا با همکاری دستگاه‌های اجرایی شرایط برای ادامه تولید در واحدهای تولیدی فراهم شود. در این زمینه درخواست داریم که دستگاه اجرایی تمام تلاش خود را برای حفظ رونق تولید در واحدهای تولیدی به کار گیرند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی با اشاره به مصوبات نشست سران سه قوه برای حفظ اشتغال موجود و اشتغال جدید، خواستار افزایش اختیارات کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی شد و گفت: با اختیارات بیشتر می‌توان در شرایط جنگ اقتصادی تصمیمات متناسب با این وضع موجود را اتخاذ کرد .

وی افزود: تاکید مجموعه مدیریتی استان مرکزی در سال 98، راه‌اندازی واحدهای راکد است و در این راستا کمیته منتخب کارگروه تسهیل با همکاری فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی فعال شده است و نسبت به شناسایی واحدها، عارضه‌یابی و ارائه راهکار برای بازگشت به چرخه تولید اقدام می‌شود .

فرخی اضافه کرد: در کنار کمک به واحدهای راکد، واحدهایی که با تمام ظرفیت کار نمی‌کنند نیز شناسایی و علل بروز این شرایط عارضه‌یابی خواهند شد، همچنین برنامه خاصی برای واگذاری واحدهای تملک شده توسط بانک‌ها و بازگشت به تولید در نظر گرفته شده است به طوری که بسته‌های سرمایه‌گذاری مناسب، تدوین و مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاران تهیه شود .

وی با بیان اینکه باید سلسله اقدامات برای کمک به رونق تولید انجام و اعطای تسهیلات رونق تولید ادامه یابد، گفت: سال گذشته سهم استان مرکزی در تسهیلات رونق تولید 1200 میلیارد تومان بود که در این راستا 2 هزار  147 واحد تولیدی 15 هزار و 552 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند که رقم خوب و رکورد بی‌سابقه برای استان قلمداد می شود و واحدهای تولیدی و اقتصادی از این ظرفیت قانونی منتفع شدند .


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها