Portal_background_image

پرداخت تسهيلات ۲۲۰۰ ميلياردي به بخش توليد در استان مركزي

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی گفت: در سال جاری، ۲۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولیدی استان پرداخت شد.

 

مجید نیکی ملکی یکشنبه ۱۱ اسفندماه در جمع خبرنگاران با اشاره به قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران سیستم بانکی که دی ماه امسال در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، بیان کرد: به منظور رونق تولید در سال جاری و کمک به تسویه بدهی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان که تا پایان سال ۹۷ به نحوی دارای بدهی سررسید شده داخل سیستم بانکی هستند مجلس این قانون را تصویب و جهت اجرا به دولت ابلاغ کرد.

وی افزود: براساس این قانون فعالان اقتصادی در حوزه کشاورزی، جنگلداری، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تامین برق و آب و گاز تسهیلاتی که با هدف ایجاد، توسعه و تامین سرمایه در گردش از سیستم بانکی و موسسات اعتباری تسهیلات دریافت کرده اند می توانند با استفاده از این قانون نسبت به تسویه بدهی اقدام کنند.

نیکی ملکی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در تسویه بدهی بدهکاران وجود داشت محاسبه سود مرکب ناشی از عدم پرداخت در سررسید بود که بدهی تسهیلات را به شکل تصاعدی افزایش می داد و پرداخت را مشکل می کرد، براساس این قانون افراد حقیقی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و افرد حقوقی تا سقف ۲ میلیارد تومان با مراجعه و تسویه بدهی خود می توانند از مزایای این قانون استفاده کنند.

وی با بیان اینکه افرادی که تقاضای استفاده از مزایای این قانون را دارند باید تا قبل از پایان سال ۱۳۹۸ درخواست کتبی خود را به بانک اعلام کنند، افزود: پس از دریافت درخواست، بانک موظف است تا سقف ۲ ماه درخواست متقاضی را براساس این قانون محاسبه کند و با تاکید بر اینکه اجازه محاسبه سود مرکب قبل و بعد از سررسید را نخواهند داشت نسبت به تعیین تکلیف دقیق روند بدهی اقدام کند و پس از تعیین رقم بدهی، متقاضی فرصت دارد تا پایان شهریور ماه ۹۹ و تا تاریخ تسویه براساس فرمول تعیین شده بدهی خود را به سیستم بانکی پرداخت کند.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی در خصوص پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان بیان کرد: به منظور حمایت از ادامه فعالیت بنگاه های اقتصادی در سال ۹۸ ، تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط به جهت تامین و پرداخت تسهیلات به مانند سال های گذشته پیش بینی شد و عملکرد استان تا دو هفته قبل حاکی از آن است که حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بیش از ۲۱۲۰ بنگاه کوچک و متوسط در بخش صنعت و کشاورزی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه عمده این رقم، تسهیلات سرمایه در گردش بوده است که با هدف صیانت از اشتغال و تولید در بنگاه های اقتصادی پرداخت شده است، گفت: عملکرد استان مرکزی در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان بوده است که امسال رشد قابل ملاحظه ای حاصل شده است.

نیکی ملکی افزود: تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ ویژه طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد و تامین سرمایه در گردش در بخش های مختلف اقتصادی پیش بینی شده است و با توجه به اینکه زمان زیادی از پرداخت این تسهیلات نگذشته است تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان به فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی پرداخت شده و با احتساب تسهیلات رونق تولید نزدیک به ۲۲۰۰ میلیارد تومان به بخش تولیدی استان مرکزی پرداخت شده است.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی اضافه کرد: استان مرکزی در حوزه رونق تولید و تبصره ۱۸، به لحاظ عدد پرداخت تسهیلات و اهداف پرداخت در جایگاه سوم کشور قرار دارد.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها