Portal_background_image

معاون اقتصادي استانداري مركزي خبر داد : گردش مالي سيصد و پنجاه ميليارد ريالي براي شركت هپكو ضروري است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی نیز در این نشست با یادآوری بازدید معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری از سه شرکت هپکو، آذرآب و واگن پارس اراک گفت: در شرایط فعلی گردش مالی ۳۵۰ میلیارد ریال برای شرکت هپکو ضروری است.

سعید فرخی افزود: شرکت هپکو برای اینکه بتواند به شرایط پیش از بروز مشکل بازگردد باید بسته حمایتی برای این شرکت تعریف و مشکلات آن به صورت جداگانه مورد بررسی و برطرف شود.

سعید فرخی معاون استاندار مرکزی 

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده توسط تمامی مسئولان، قرارداد فعلی شرکت هپکو فسخ و این شرکت در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سازمان خصوصی سازی نمی تواند مالک مناسبی برای شرکت هپکو اراک باشد، باید هرچه سریعتر این شرکت به فرد توانمندی واگذار شود.

فرخی کار و تولید را از جمله مهمترین راهکارهای رفع مشکل شرکت هپکو اراک عنوان کرد و گفت: واگذاری ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ تا سه هزار دستگاه ماشین آلات در مدت ۲ سال گذشته به این شرکت مطرح شده است که تحقق این مهم نیازمند پیگیری و توجه مسئولان به این حوزه دارد.

وی ادامه داد: قرارداد ساخت ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات توسط شرکت هپکو برای سازمان حمل و نقل جاده ای کشور مطرح شده است که گره گشایی این قرارداد نیازمند دستور معاون اول رییس جمهوری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: خرید ۴۰۰ دستگاه ماشین آلات از شرکت هپکو اراک توسط سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها یز مطرح شده است که خرید این ماشین الات با دستور وزیر کشور اجرایی می‌شود.

فرخی افزود: ۲۰۰ نفر در شرکت هپکوی اراک از شرایط بازنشستگی برخوردارندکه این مهم با تامین مالی برای این شرکت محقق می‌شود.

وی یادآور شد: بانک کشاورزی اکنون آماده فروش ۲۶ درصد سهم آذر آب اراک است که برای جلوگیری از بروز مشکل برای این شرکت، فروش این سهام به افراد با صلاحیت از مهمترین خواسته های مسئولان و کارگران این شرکت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی مجموع بدهی‌های شرکت آذرآب اراک به تامین اجتماعی را ۹۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ۵۵۰ میلیارد ریال این بدهی اصل و ۳۵۰ میلیارد ریال حریمه بوده و امید است تقسیط این جرایم ۶۰ ماهه انجام شود.

فرخی یادآور شد: اکنون شرکت مپنا مذاکرات مناسبی را با سازمان گسترس برای واگذاری سهام واگن پارس اراک دارد که با این واگذاری، واگن پارس این شهرستان به یک سهامدار واقعی سپرده می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت مپنا اکنون آمادگی دارد نقدینگی مورد نیاز شرکت واگن پارس را به این شرکت وارد کند که این مهم رفع مشکلات تولید را در این واحدتولیدی استان مرکزی به همراه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی ادامه داد: جلوگیری از واردات واگن‌های کارکرده و واگذاری ۷۳۸ واگن مترو به شرکت واگن پارس اراک از جمله خواسته‌های مسئولان استان مرکزی و کارگران این شرکت است.


دسته بندی

مسئول امور روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها