1398/07/07 10:03
معاون استاندار مركزي:
علت عدم تبعيت گوشت قرمز از كاهش قيمت ها بررسي شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: باید بررسی شود که چرا به محض افزایش قیمت دام زنده، قیمت گوشت به سرعت در بازار بالا می‌رود، اما با کاهش قیمت دام، کاهش قیمت گوشت صورت نمی‌گیرد.

سعید فرخی در دهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی با اشاره به وضعیت بازار گوشت قرمز در استان بیان کرد: متاسفانه قیمت گوشت قرمز در بازار برای مصرف‌کننده از قیمت دام زنده تبعیت نمی‌کند که باید برای رفع این مشکل مکانیسم کنترلی در نظر گرفته شود. باید تحلیل درستی در این راستا صورت گیرد و مکانیسم لازم جهت توازن در بازار در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه ظرف 2 تا 3 روز آینده باید موضوع بررسی شود، گفت: مسلما با کاهش قیمت دام زنده باید قیمت گوشت قرمز نیز کاهش پیدا کند اما همواره افزایش قیمت به سرعت، اما کاهش قیمت به کندی اعمال می‌شود در حالی که تغییر قیمت‌ها باید همزمان صورت گیرد.

فرخی در ادامه با اشاره به توزیع دفترچه ویژه آغاز سال تحصیلی و برخی نقوش درج شده بر روی این اقلام اظهار کرد: هر کدام از این دفترچه‌ها توسط آموزش و پرورش استان تایید شد در بازار توزیع شود در صورت عدم تایید، توزیع انجام نگیرد.

معاون استاندار افزود: در این راستا گزارشی از سوی سازمان صمت استان تهیه و به وزارتخانه ارسال شود تا ضمن در جریان قرار گرفتن آنها اقدامات لازم انجام شود، همچنین با عودت این اقلام به کارخانه تولیدکننده روند جایگزینی دنبال شود.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved